У Луцьку провели змагання із спортивної ходьби

У Луцьку провели змагання із спортивної ходьби 526

Відбулися XVII Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби «Луцька десятка».

Про це повідомляє журналіст Спорту на Районі, який побував на місці події.

Змагання скороходів відбулися 30-го липня 2023 року на проспекті Волі у Луцьку.

За перемогу у змаганнях на призи ЗТУ Романа Карпюка взяли участь спортсмени із різних областей України, зокрема: Волині, Житомирщини, Закарпаття та Київщини.

Змагання відбулися у чотирьох категоріях: юніори, юніорки, жінки та чоловіки.

Юніори та юніорки, вікової категорії до 20 років, змагалися на дистанції п’ять кілометрів. Переможцем серед юніорів став представник Київщини, а другу та третю позицію зайняли волиняни. Серед юніорок кращими стали волинянки, бронзу здобула скороходка із Закарпаття.

Результати змагань серед юніорів та юніорок:

Юніори:

• І місце – Дмитро Кульчіцький (результат –  23:19);
  • ІІ місце –  Євген Солдатенко (результат – 23:50);
  • ІІІ місце – Любомир Форманюк (результат – 23:59).

Юніорки:

• І місце –  Анна Борисюк (результат – 25:23);
  • ІІ місце –  Марта Дусик (результат – 27:18);
  • ІІІ місце –  Анастасія Попович (результат – 27:29).

Призери юніорки

Призери юніори

Жінки та чоловіки змагалися за перемогу на дистанції 10 кілометрів. Призові місця серед дорослих розділили волинські скороходи та скороходки, за виключенням срібного призера серед чоловіків, яким став представник Київщини.

Переможці та призери змагань:

Чоловіки:

• І місце –  Віктор Шумік (результат – 40:33);
  • ІІ місце –  Едуард Забуженко (результат – 41:20);
  • ІІІ місце – Іван Банзерук (результат – 41:27).

Жінки:

• І місце –  Олена Собчук (результат – 43:01);
  • ІІ місце –  Василина Вітовщик (результат – 43:58);
  • ІІІ місце –  Валентина Наявко (результат – 46:44).

Призери жінки

Призери чоловіки

Уродженець Камінь-Каширщини, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу, учасник Олімпійських ігор та бронзовий призер XVII Всеукраїнських змагань Іван Банзерук зазначив, що незадоволений результатом, адже завжди налаштований лише на перемогу.

«Головною причиною того, що я фінішував лише третім – дистанція. Суперники змагаються на дистанціях 20 кілометрів, тоді як мій профіль 50 кілометрів, тому для мене ці 10 кілометрів – це спринтерська дистанція. Я не задоволений сьогоднішнім результатом. З перших метрів відчув труднощі», – поділився скороход.

Також спортсмен розповів про плани на майбутнє, адже у жовтні місяці відбудеться чемпіонат України зі спортивної ходьби, підготовку до якої Іван Банзерук проведе у гірських Карпатах.