Марина Бех-Романчук фінішувала восьмою у фіналі зі стрибків у довжину на чемпіонаті світу

25 Липня 2022, 11:21
Марина Бех-Романчук 781
Марина Бех-Романчук

Це останній фінал для України на чемпіонаті світу.

Фінал стрибків у довжину закривав програму технічних дисциплін серед жінок на чемпіонаті світу-2022. Це також був останній фінал для України на цій світовій першості - кваліфікацію подолала Марина Бех-Романчук, яка захищала звання віцечемпіонки світу. Про це інформує Суспільне.

Загалом до фіналу пробилися вісім спортсменок з топ-10 світового рейтингу, за рівнем конкуренції ці змагання мали бути чи не найсильнішими на усьому чемпіонаті світу.

Марина Бех-Романчук у першій спробі стрибнула на 6.79 метра - це був другий результат. Наступні два стрибки були із заступами, водночас суперниці покращили її результат, тож після третьої серії стрибків українка йшла на шостому місці (потрапила у топ-8, що дозволило їй продовжити боротьбу).

Четвертий та п'ятий стрибок - знову заступи, чотири поспіль для Марини. Перед останнім стрибком з результатом 6.79 м українка опустилася на восьму позицію.

В останній спробі Марина Бех-Романчук змогла не заступити, влучила у планку і стрибнула на 6.82 м. Це її найкращий результат у фіналі, який водночас не дозволив піднятися вище восьмого місця.

Українська атлетка програла лише 30 сантиметрів переможниці і 7 (!) сантиметрів бронзовій призерці, але фінішувала тільки восьмою. Усі стрибунки у топ-8 показали результат за 6.80 метра.

Бронзову призерку та шосте місце розділило усього 2 (!) сантиметри. Сенсаційно піднялася на подіум бразилійка Летісія Оро Мелу - дебютантка чемпіонатів світу та міжнародних змагань такого рівня. У першій спробі Оро Мелу стрибнула на 6.89 м, це її особистий рекорд (+25 см). Саме цей результат приніс бразилійці "бронзу".

"Срібло" здобула нігерійка Есе Бруме з найкращим стрибком на 7.02 м. А "золото" вдруге поспіль виграла Малайка Мігамбо - у неї лише три вдалі спроби, зате які: 6.98 м, 7.09 м і 7.12 м. Німкеня захистила звання чемпіонки світу.

Загалом цей фінал жіночих стрибків у довжину вийшов найщільнішим за результатами в історії. Лише 30 сантиметрів між першим та восьмим місцем, лише сім сантиметрів між "бронзою" та восьмим місцем.

• Чемпіонат світу: стрибки у довжину, жінки