Прокидався на тренування о четвертій, – Василь Гілянчук виборов медаль на Всесвітніх іграх військовослужбовців

14 Жовтня 2020, 11:20
Василь Гілянчук 13662
Василь Гілянчук

Уродженець Острога Рівненської області Василь Гілянчук – випускник  місцевого  обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені К. І. Острозького, Майстер спорту, член збірної команди України з поліатлону, офіцер десантно-штурмових військ. Василь – спортсмен і рекордсмен. Найбільше його досягнення – бронза на VII Всесвітніх іграх серед військовослужбовців.

У військовому ліцеї, де Василь Гілянчук, так би мовити, починав кар'єру, його згадують як старанного й активного курсанта. Сам військовий розповідає, що ліцей почав впливати на його життя ще навіть до вступу – щоб потрапити до закладу юнак мусив підтягнути й інтелектуальний, і фізичний рівень. За час навчання Василь захопився військовим п’ятиборством, хоч відвідував декілька спортивних секцій.

Василь Гілянчук іноді навідується в Рідний ліцей
Василь Гілянчук іноді навідується в Рідний ліцей

Нинішні курсанти можуть брати приклад із Василя
Нинішні курсанти можуть брати приклад із Василя

 

Пізніше, вступивши до Військової академії в Одесі, продовжив займатися спортом, хоч це було не так просто через значне навчальне навантаження.

«На першому курсі мені трапився товариш, який професійно займався спортом, – хотів стати супер-розвідником. А я хотів стати найкращим десантником. Для цього доводилося і вчитися, і окремо займатися. Прокидався о 4:30 і до ранкової зарядки бігав до моря, щоб потренувати. А далі за розкладом – зарядка з усіма, заняття… Коли мав вільний час після 19 години, ще займався. Але тоді я не мав цілі бути спортсменом, більше хотів бути універсальним бійцем», – згадує перші кроки Василь.

Наприкінці другого курсу юнак почав активно тренувати військово-спортивний комплекс ((ВСК) – це комплекс фізичних військово-прикладних вправ і вимог для військовослужбовців, направлених на підвищення їх усебічної фізичної готовності до виконання службово-бойових завдань за призначенням). На третьому курсі Василь уже виконував норматив майстра спорту ВСК, а невдовзі на всеукраїнських змаганнях ще й виконав норматив майстра спорту з поліатлону. Такі досягнення не залишилися непоміченими і юному військовому запропонували місце в збірній Збройних сил України.


 

У той період в Україні почали відроджувати дещо призабуте військове п’ятиборство, яке містить стрільбу 200 і 300 метрів зі спортивної гвинтівки, НАТОвську смугу перешкод на 500 метрів, плавання з перешкодами, метання гранати на дальність і точність, біг 8 кілометрів. Збірну українських військовослужбовців готували до VII Всесвітніх ігор серед військовослужбовців, які відбулися в жовтня 2019 року в Китаї.

Відкриття змагань
Відкриття змагань

 

Всесвітні гри серед військовослужбовців – це мультиспортивні змагання для військових, які організовує Міжнародна рада військового спорту. Їх, як і Олімпійські ігри, проводять раз на чотири роки. Забігаючи наперед, відзначимо, що 2019 року збірна Збройних сил України посіла 10 місце з 56-ти в загальнокомандному заліку. Загалом на 7-х Всесвітніх іграх серед військовослужбовців українські спортсмени здобули 33 медалі різного ґатунку – 5 золотих, 13 срібних і 15 бронзових. Одна з них – заслуга нашого земляка.

Збройні сили України в Китаї (місто Ухань) представляло 87 військових, які змагалися в 12 літніх видах спорту. Зі слів Василя, спортсменів кілька разів викликали на збори, однак чимало з них відсіяли, тож до збірної потрапили найсильніші й найвитриваліші. До слова, лейтенант Гілянчук розповідає, що в стадії відновлення він, як і інші члени збірної, має по два тренування на день. Напередодні змагань навантаження посилюють і спортсмени тренуються три — чотири рази на день.

Команда українських військових після повернення зі змагань. Василь Гілянчук третій зліва
Команда українських військових після повернення зі змагань. Василь Гілянчук третій зліва

 

Під час Всесвітніх ігор серед військових нашого земляка надзвичайно вразив рівень організації змагань – для спортсменів навіть побудували окремий квартал чи «місто у місті». Однак і дисципліна там була «залізною»: учасникам могли нарахувати штрафні бали чи дискваліфікувати за порушення навіть до старту змагань.

З-поміж іншого українська збірна на всесвітніх іграх змагалася в естафеті – на 500-метровій НАТОвській полосі п’ять учасників мають свій відтинок шляху, який повинні здолати якомога швидше. Команда наших військових уперше в історії України виборола на цих змаганнях бронзу, двічі побивши рекорди України. А сам Василь Гілянчук установив новий рекорд України з військового п’ятиборства.

«Націлюйтеся на максимально високу планку. Це стимулюватиме», – радить Василь охочим досягти спортивних висот.


До речі, спорт сприяв військовому й в особистому житті – у військовій академії на стадіоні під час пробіжки Василь Гілянчук познайомився з майбутньою дружиною Ганною. Ганна Гілянчук – чемпіонка академії з бігу на 100 і 1000 метрів, призерка чемпіонату Сухопутних Військ з легкоатлетичного кросу. Вона теж обрала кар'єру військової, планує продовжити службу у морській піхоті.


 

 

 

Читайте також:

Орієнтувалися на зорі та їли дички: як острожанин вивів побратимів з оточення під Іловайськом

Підписуйтесь на Телеграм-канал Спорт на Районі і завжди будьте в курсі подій

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024
23.04.2024