Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Денис Голядинець вміє робити сальто і фантастичні стрибки в різних площинах та напрямах
Денис Голядинець вміє робити сальто і фантастичні стрибки в різних площинах та напрямах

15-річний шачанин виконує карколомні трюки і отримує від цього кайф

15:00 24.05.2020
754

Коли у фільмах, здебільшого бойовиках, споглядаєш нереальні трюки у виконанні героїв-каскадерів, сумніваєшся, що звичайна людина, а тим більше школяр, зможе їх відтворити. Втім, виявилося, що може, причому без підстраховування.

Дев’ятикласник Шацької гімназії Денис Голядинець робить сальто, фантастичні стрибки в різних площинах та напрямах, обертання на 360 градусів та багато іншого. В трикінгу (саме так називається цей порівняно молодий вид спорту), котрим займається майже 5 років, він усього досягнув самотужки. Більше того, зібрав у Шацьку команду однодумців, які разом опановують мистецтво переміщення, пише газета «Новий погляд+».

«Раніше я пробував займатися паркуром, фріраном, але ці дисципліни передбачають рух з подоланням перешкод. Місць, де можна було б тренуватися, в Шацьку немає. Інша справа – трикінг, який поєднує в собі елементи з бойових мистецтв, паркуру, капоейри, гімнастики. Тут уже не потрібні спеціальні паркур-майданчики, високі паркани чи дахи будинків. Можна відпрацьовувати стрибки на піску, сіні і навіть у воді», – розповідає Денис.

Коли він, надивившись на Youtube відео з неймовірними піруетами у виконанні досвідчених трикерів, почав опановувати техніку сальто, ніхто з рідних у нього не вірив.


Тато казав: «Просте сальто вчаться робити декілька років! Куди тобі!». Денис і сам знав, що таке розчарування, коли не можна виконати простий елемент. Але не відступав. Тижнями, місяцями відпрацьовував вправу на піску, біля будинку. Зізнається, що аж після 800 спроб він таки навчився робити переворот в повітрі через голову з приземленням на ноги!

В теплу пору року тренується разом з однодумцями в урочищі «Карасинська гірка», де є піщані гори, взимку – у спортивному залі Шацької ДЮСШ. Пробував навіть в озері. Каже, що спочатку важливо опанувати базові елементи, які вже потім можна ускладнювати, вносити свої деталі і фантазувати на повну, бо трикінг – це мистецтво без обмежень і заборон. Сьогодні Денис легко виконує переднє, заднє, бокове і навіть подвійне сальто. І має нову ціль – засвоїти трюк «вортекс», коли робиш у повітрі обертання на 360 градусів і відразу – заднє сальто. Зізнається, що це важко, проте переконаний, що можливо.

Трикінг – це досить травматичний вид спорту. Денис декілька разів невдало приземлявся після сальто, проте травми були незначні. Загалом він намагається бути максимально обережним. Юний трикер та його друзі з захопленням переглядають в інтернеті відео з занять у великих містах, де для розвитку цього виду спорту створені якнайкращі умови: функціонують батутні центри, облаштовані поролонові ями. На жаль, в Шацьку про таке лише мріють.

Втім, і його відео, опубліковані в Instagram, мають пристойну статистику переглядів, деякі – більше тисячі. Хештеги допомагають залучити на сторінку навіть іноземців. Дениса особливо тішать вподобайки від відомих у світі трикерів, які мають понад 100 тисяч підписників. Каже, те, що вони переглядають його відео і ставлять лайки, вже є гарною мотивацією, щоб не спинятися, а рухатися далі.


Аби досягати поставлених цілей, Денис Голядинець постійно виконує фізичні вправи: стрибки в висоту, підтягування на перекладині, відтискання від підлоги тощо. Бути сильним і витривалим – важливо в цьому мистецтві. А ще рисами трикера є сила духу, швидка реакція. Він мусить обов’язково подолати свій страх, невпевненість і напрацювати прагнення перемагати.

Батьки спочатку хвилювалися за сина, який займається цим доволі небезпечним видом спорту, інколи навіть забороняли. Але як можна заборонити те, зі слів Дениса, що дарує яскраві емоції і неймовірні, шалені відчуття? Зараз, коли син подорослішав і став більш досвідченим, мама і тато заспокоїлися, більше того, якщо хлопець надто довго засиджується в телефоні, вони самі виставляють його на вулицю: мовляв, іди позаймайся, покрути сальто.

І Денис з задоволенням іде: далі вивчає свої можливості, тренується, робить карколомні трюки і отримує від цього справжній кайф!

Більше відео Дениса дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/_de.ni.a_/?hl=uk

Мирослава ЦЮП’ЯХ

Коментарі
7 липня
Сьогодні
Вчора
05.07.2020
04.07.2020
03.07.2020
02.07.2020
01.07.2020