стрічка

Цей вид спорту не має обмежень у віці, – історія свалявської команди з флорболу «Solva»

08 Жовтня 2021, 18:21
Команда «Solva» 1090
Команда «Solva»

Флорбол — командний вид спорту. Це один з різновидів хокею, грається пластиковим м'ячем, удари по якому завдають ключкою. Ціль гри – забити м'яч у ворота суперника.

Про такий вид спорту в Сваляві заговорили більше двох років назад. Район.Свалява вирішив дізнатися як саме зародилась ідея заснування цього виду спорту в рідному місті. Для цього ми вирушили безпосередньо на місце тренування команди «Solva» та поспілкувались з тренером команди Миколою Геричем.

 

Як розповів наставник спортсменів, команду зібрали два роки тому, а вже через рік офіційно створили громадську організацію. У планах – взяти участь в другій лізі чемпіонату України з флорболу. 

Розкажи будь-ласка про історію вашої команди ?

– Починали ми в селі Ждинієво Воловецького району, де грали за місцеву команду «Човзен», яка, до речі, у цьому сезоні стала чемпіоном України у першій лізі і мала можливість вийти у вищу лігу. 

Скільки загалом ліг є в Україні?

– На сьогодні є три ліги з цього виду спорту: друга ліга чемпіонату України, перша ліга чемпіонату України, і вже вища ліга, яка перейменувалася на Флорбольну українську лігу. Остання вважається найпрестижнішою. 

 

– В якій лізі беруть участь ваші гравці?

– Оскільки ми – нова команда, то починаємо з нижчої ліги. Тому матимемо змогу брати участь в другій лізі вже цього сезону. 

– Скільки команд у вас є?

– Загалом у нас їх дві – це U14 до 14 років і старша команда, в якій грають учасники старше 14 років. Згідно з регламентом Федерації флорболу України, у чемпіонаті вік гравців має бути старше 14 років.  Є в нас спортсмени, яким 22 роки навіть.

Флорбол – вид спорту, який не має обмежень у віці, адже найстаршому гравцеві в Україні, якщо не помиляюсь, 63 роки. 

 

– У змаганнях з флорболу можуть брати участь дівчата, чи лише хлопці?

– Цей вид спорту є як для дівчат, так і хлопців. Існує навіть багато турнірів, де можуть грати «мікси» – себто дівчата з хлопцями в одній команді. Відповідно є жіноча українська ліга і чоловіча ліга. На даному етапі у нас є дві збірні України. Це національна збірна і жіноча збірна. Пробитись туди можна, якщо добре тренуватись. 

– Скільки учасників у вашій команді? 

– У нас є 15 гравців, які представлятимуть нашу команду у першому турі нижчої ліги. А загалом відвідують тренування близько 35 дітей. 

 

– Плани на майбутнє клубу «Solva» ?

– Розпочинатимемо зі Сваляви. Маємо таке прагнення розвивати клуб як у Сваляві, так і на Закарпатті, щоб популяризувати цей вид спорту. І в ньому реально можна пробитись, це не міф. Яскравим прикладом цього є гравець Олег Бобаль, який починав у 14 років і вже через два роки став чи не найкращим гравцем України. Також два хлопці з команди Воловецького району мали можливість взяти участь у відборі до Національної збірної України, і тепер один із них в команді, яка братиме участь у матчі на відбір на чемпіонат світу. Тобто флорбол дає можливість навіть з найменшого міста чи села пробитись у національну лігу. Тим паче цей вид спорту набуває зараз великої популярності в Європі, де є власні домашні клуби, які вміщують до 5 тисяч вболівальників. В Україні вже є досвід, коли гравці мали нагоду проявити себе у клубах шведської суперліги, яка на зараз є найпопулярнішою в світі. Тому тренуємось, готуємось, адже будемо представляти Сваляву на змаганнях, а це велика честь та відповідальність для нас.

– Що означає спорт для клубу «Solva» ?

– Окрім самого розвитку флорболу на території області, ми також пропагуємо цим видом спорту цінності, які, скажімо так, стали застарілими в наш час. Це – поважати батьків, вчителів, суперника. Відновлювати те, що, можливо, десь втрачено. Адже в наш час, як ми бачимо, молодь займається не зовсім тими речами, якими потрібно. Більшість зараз сидять в соціальних мережах, в парках п’ють, курять... У нас з цього приводу є власні правила: щоб вступити в нашу команду гравець повинен бути без шкідливих звичок, як фізичних так і моральних, себто не вживати нецензурну лексику.

Наша ціль – окрім спортивного виховання дати також правильні цілі та пріоритети в житті. Щоб люди могли сказати, що це дійсно гравець «Сольва» і ми можемо його поважати за ставлення до людей, а від цього наші молодші гравці, дивлячись на приклад старших, повторювали його у власному житті. Ми не робимо це примусово, ми пропонуємо, а вже людина обирає, брати їй це до уваги чи ні. 

– Чи є у вашому клубі жіноча команда?

– Наразі це є проблемою, адже дівчатами немає кому займатися. Вони приходять, звісно, на загальні тренування, починають грати, і дивляться, що в команді переважають все ж таки хлопці. Тому дівчат стає все менше і менше. Але плануємо вирішити це питання у найближчі два роки і створити вже повноцінну жіночу команду, тож запрошуємо до нас. Чим більше нас, тим скоріше сформуємо і дівочу команду. 

 

Які ще можливості дає флорбол?

– Додатковий плюс – це те, що діти мають можливість подорожувати містами України: Львів, Луцьк, мали їхати в Київ, але через карантинні обмеження довелось відкласти нашу поїздку. Але окрім самого турніру це також можливість піти командою в розважальний центр, зіграти у боулінг, зробити екскурсію містами, побачити та відкрити для себе щось нове. А це, як-не-як, додатковий досвід. І, як ми бачимо, такі поїздки приносять дітям радість. 

 

Коментар
27/10/2021 Середа
27.10.2021
26.10.2021
25.10.2021