У Мукачеві відбувся дитячий турнір пам’яті ужгородського лайнсмена ФІФА

10 Грудня 2023, 16:12
У Мукачеві відбувся дитячий турнір пам’яті ужгородського лайнсмена ФІФА 408
У Мукачеві відбувся дитячий турнір пам’яті ужгородського лайнсмена ФІФА

Відбулися ХХІІ традиційні змагання з мініфутболу серед дітей пам’яті ужгородського лайнсмена ФІФА Володимира Югаса.

Змагання провели в Мукачеві. У заході взяли участь 10 команд U-7 футбольних шкіл, академій і клубів Закарпаття. Про це повідомляють на сайті Закарпатської асоціації футболу.

Спочатку учасники змагалися у двох групах, а потім (відповідно до зайнятих місць) з’ясовували долю остаточних місць у стикових матчах.

У матчі за третє місце зійшлися ДЮСШ Мукачева та «Олімп» (Ужгород). Надзвичайно цікаве протистояння завершилося доволі результативною перемогою команди з обласного центру – 5:3. А в поєдинкові за перше місце «FSG-сині» Ужгород здолали представників ФК «Свалява» – 4:0.

Організатори відзначили найкращих гравців у номінаціях:

  • «Воротар» – Олександр Ляхович («FSG-сині» Ужгород);
  • «Захисник» – Андрій Ребриш (ФК «Свалява»);
  • «Півзахисник» – Андрій Бабидорич (ДЮФК «Олімп» Ужгород);
  • «Нападник» – Павло Вакулюк (ДЮСШ Мукачево);
  • «Бомбардир» – Арсен Попович (ФК «Свалява»);
  • «Гравець» – Дмитро Шаранич («FSG-сині» Ужгород).

Усі вищеназвані футболісти отримали індивідуальні призи, а всі команди – пам’ятні медалі з енергійною світлиною В.Югаса. Перша четвірка колективів на турнірі також була нагороджена пам’ятними кубками.

 

Довідково:

Володимир Югас (1964–2000) пробував свої сили воротарем у командах майстрів Ужгорода й Івано-Франківська, але через травми кар’єру гравця змінив на більш ніж успішну роботу судді.

Працював заступник директора ДЮСШ № 1 міста Ужгорода, головою федерації футболу обласного центру. Та найбільшу славу приніс рідному краю саме як арбітр, лайнсмен ФІФА (1996).

Свого часу обслуговував поєдинки чемпіонату й Кубка України (зокрема як асистент арбітра чудово провів 9-ий фінал змагань за почесний трофей між «Динамо» Київ та «Кривбас» (Кривий Ріг) – 2000 р.). А на міжнародній арені – матчі єврокубків (серед них, приміром, повторна зустріч 1/8 фіналу Кубка кубків «Челсі» (Англія) – «Тромсе» (Норвегія), з участю збірних країн.

Працював на футбольних газонах Великобританії, Норвегії, Швейцарії, Чехії, Фінляндії, Болгарії, Сан-Марино та інших країн Європи. У 1997 році обслуговував ігри фіналу чемпіонату світу серед військовослужбовців у Тегерані – столиці Ірану. За результатами цих змагань разом із голландцем Маріо ван дер Енде й бельгійцем Марселем Маллачем увійшов до символічної суддівської бригади.

Професіональне ставлення до роботи, добре знання англійської, відмінна фізична форма та зовнішні дані (насамперед високий зріст) відкривали перед Володимиром Васильовичем нові перспективи – зокрема можливість обслуговувати матчі Оліймпійських ігор та чемпіонату світу. На жаль, на заваді стала важка недуга, через яку арбітр пішов із життя за кілька днів до нового, 2001 року.

Колеги, друзі, однодумці на знак поваги до В.Югаса, його внеску в розвиток і популяризацію футболу в краї та в цілому Ужгорода й Закарпаття за межами України влаштували турнір пам’яті Володимира Васильовича серед дітей, вихованням яких він активно опікувався, працюючи на посаді заступника директора спортивної школи.

Коментар
03/03/2024 Субота
02.03.2024
01.03.2024
29.02.2024