Бути готовим до виступів на Олімпіаді у Парижі: Михайло Романчук повернувся в Україну з Німеччини

28 Вересня 2023, 17:32
Михайло Романчук. Фото: Getty Images 483
Михайло Романчук. Фото: Getty Images

Уродженець Рівного, лідер збірної України з плавання, Михайло Романчук відновить співпрацю з тренером Нагорним перед олімпійським сезоном.

Про це пише Суспільне.

Романчук анонсував повернення до роботи під керівництвом тренера Петра Нагорного – саме із цим тренером він став дворазовим призером Олімпійських ігор у Токіо. Своє рішення лідер збірної України пояснив як ментальними питаннями, так і бажанням бути повністю готовим до виступів на Олімпіаді у Парижі.

«Петро Нагорний мене знає, як ніхто інший, тому повертаюся в Україну та повертаюся до тренувань з ним. Я знаю, що мені треба робити, як мені треба робити. Петро Борисович знає це ще краще за мене. Наразі мені потрібно сфокусуватися на собі, на своїй роботі, на своєму ментальному здоров’ї», – сказав Михайло Романчук.

Михайло Романчук – один з чотирьох українських плавців, що уже виконали норматив на Олімпійські ігри-2024. 27-річний спортсмен відібрався до Парижа-2024 на дистанціях 400, 800 та 1500 метрів вільним стилем, а також має право подати заявку для участі у запливі на 10 км на відкритій воді.

Михайло Романчук
Михайло Романчук

Попри успішні ліцензійні показники, Романчук завершив 2023 рік без медалей на рівні чемпіонату світу з плавання. У фіналах на на 800 м та 1500 м українець фінішував шостим та сьомим відповідно. Він перервав свою серію з трьох чемпіонатів світу поспіль з медалями і уперше з 2015 року не виграв нагороду на цьому старті.

З початку повномасштабного вторгнення Романчук готувався до змагань у Німеччині під керівництвом тренера Бернда Беркхана. Лідер збірної України тренувався з кількома іншими іменитими плавцями, зокрема з одним із суперників Флоріаном Веллброком, якого випередив у Токіо у боротьбі за «срібло» на дистанції 1500 м вільним стилем.

З німецьким тренером Берндом Беркханом Михайло припинив співпрацю:

«Ми спокійно з Берндом поговорили. Я просто сказав, що хочу додому, що мені дуже важко у Німеччині. Звичайно, він спочатку засмутився, тому що ніхто не хоче втрачати такого спортсмена, як я. І ми досить непогано з хлопцями поладнали. 

Але, все ж таки, для мене в олімпійський рік важливіші мій результат та моє ментальне здоров’я. Якщо у мене все це буде, то на Олімпіаді також має все вийти», – поділився спортсмен.

Довідково: 27-річний український плавець Михайло Романчук народився у Рівному, наразі представляє на змаганнях Хмельницьку область, куди переїхав після одруження. Два роки жив і тренувався У Німеччині, а до Олімпійського сезону повернувся в Україну.

Коментар
29/11/2023 Середа
29.11.2023
28.11.2023