08 Серпня 2022, 09:02
Україна повторила свій найкращий результат за медалями на чемпіонаті світу: підсумки змагань 1236

Україна здобула п'ять медалей та фінішувала сьомою у медальному заліку Чемпіонату світу з веслування.

Такий підсумок змагань, що завершилися в канадському Галіфаксі. Про це інформує «Суспільне Спорт».

Каноїстка Людмила Лузан, яка здобула дві нагороди в перший день медальних заїздів, мала виступити ще в чотирьох фіналах. Менш ніж за одну годину ранкової сесії українка змагалася в особистій першості на 200- і 500-метрівках. У першій Лузан посіла останнє, дев'яте місце, проте в другому фіналі виборола чергову знакову медаль – перше в історії України золото на 500 м (2:22.34).

Пізніше в парі з Павлом Алтуховим Лузан також увійшла до найкращих п'яти екіпажів серед змішаних каное-двійок на дистанції 500 метрів – четверте місце, час 2:01.79. Останнім заїздом українки мав стати фінал у жіночих каное-четвірках на 500 м – у команді з Анастасією Горловою, Людмилою Кукліновською та Анастасією Четверіковою, проте веслувальниці не вийшли на старт.

Загалом на цьому чемпіонаті світу Лузан завоювала три медалі, дві з яких – золоті, та збільшила свою колекцію нагород зі світових першостей до шести.

Ще одну медаль чемпіонату світу-2022 Україні принесла чоловіча каное-четвірка у складі Віталія Вергелеса, Андрія Рибачка, Юрія Вандюка й Тараса Міщука. Український квартет, який виступав на цих змаганнях у статусі чинних чемпіонів світу, став третім у фіналі на 500 метрів. Із часом 1:40.52 хвилини спортсмени поступилися командам з Іспанії та Польщі.

Шосте місце у фіналі на 500 м серед чоловіків посіла байдарка-двійка Олега Кухарика та Ігоря Трунова. Через фальш-старт українців спортсменам довелося двічі займати стартові позиції: з другої спроби дует показав гірший результат, ніж у кваліфікаційному й півфінальному заїздах, – 1:37.53.

Останнім фіналом для України став заїзд на 5000 метрів у каное-одиночках серед чоловіків. Юрій Вандюк не фінішував.

У підсумку Україна завершила чемпіонат світу з п'ятьма медалями: збірна здобула два золота, одне срібло та дві бронзи.

Усі медалі України на ЧС-2022 з веслування на байдарках і каное

• Золото: Людмила Лузан (каное-одиночки, 1000 м + 500 м)
  • Срібло: Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (каное-двійки, 500 м)
  • Бронза: Олег Кухарик, Дмитро Даниленко, Ігор Трунов та Іван Семикін (байдарки-четвірки, 500 м), Віталій Вергелес, Андрій Рибачок, Юрій Вандюк та Тарас Міщук (каное-четвірки, 500 м)

У порівнянні з ЧС-2021 кількість медалей України залишилася незмінною: тоді теж було п'ять нагород (3+1+1). І якщо тоді Україна встановила найкращий результат в історії на чемпіонатах світу, то виступ у 2022 році – другий найкращий.

Медальний залік ЧС-2022 з веслування на байдарках і каное (топ-10)

• Іспанія – 4 золоті медалі + 2 срібні + 0 бронзових (6 загалом)