стрічка

14 Травня 2022, 08:59
Марина Бех-Романчук здобула срібло у потрійному стрибку на етапі Діамантової ліги 295

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук здобула срібну медаль у потрійному стрибку на етапі Діамантової ліги у катарській Досі.

Про це інформує «Суспільне».

Бех-Романчук розпочала виступи на етапі Діамантової ліги з нової для себе дисципліни – потрійного стрибка. До 2022 року українська легкоатлетка жодного разу не виступала у цьому виді на міжнародних змаганнях, проте на чемпіонаті світу у приміщенні змогла вибороти срібну нагороду.

На етапі у Досі у потрійному стрибку Бех-Романчук протистояла кільком титулованим опоненткам: 3-разовій призерці чемпіонатів світу Кімберлі Вільямс, представниці Домініканської республіки Теї Лафон, срібній призерці Олімпіади-2020 Патрісії Мамоні та срібній призерці чемпіонату світу-2019 Шанейці Ріккетс. Натомість, на змагання не прибула олімпійська чемпіонка Токіо та володарка світового рекорду Юлімар Рохас.

Регламент змагань з потрійного стрибка передбачав, що кожна зі спортсменок має по п'ять спроб для того, щоб показати найкращий результат. Топ-3 за підсумками п'яти стрибків виходили у фінал, де мали виконати ще одну спробу.

Змагання у Досі проходили за умов сильного вітру. Через них навіть було скасовано турнір зі стрибків з жердиною, на яких мав виступити олімпійський чемпіон та володар світового рекорду Арман Дуплантіс.

Бех-Романчук розпочала виступи з останнім результатом - на 13.54 метри, але у другій спробі виконала стрибок на 14.27 метри і вийшла у лідерки. За підсумками двох спроб вона випереджала домініканку Тею Лафон лише завдяки наявності результату другого стрибка - Лафон ж заступила під час виконання.

Після двох наступних спроб Бех-Романчук не покращила свій результат і втратила одразу чотири позиції. Лідерство захопила ямайка Ріккетс, яка у третій спробі виконала стрибок на 14.82 метри. Від топ-3 українку відділяли 18 сантиметрів: домініканка Анна Люсія Хосе Тіма у четвертій спробі стрибнула на 14.44 метри.

У п'ятій спробі Бех-Романчук пройшла у фінал! Вона стрибнула на 14.73 метри - особистий рекорд на відкритому повітрі, який дозволив їй піднятися на друге місце та вийти у фінал.

Але поборотися за "золото" Бех-Романчук не змогла. У вирішальній спробі українка стрибнула на 14.25 метри і втримала друге місце.