Українські паралімпійські плавці в естафеті 4х100 здобули бронзу

30 Серпня 2021, 14:16
Українські паралімпійські плавці в естафеті 4х100 здобули бронзу 1027

Українські паралімпійські плавці здобули 51 медаль збірної України в Токіо.

В естафеті 4х100 українці виграли бронзу. Четвірка плавців у складі Андрія Трусова, Максима Крипака, Дениса Дуброва, Юрія Божинського показала час 3:47,40 та піднялася на третю сходинку п'єдесталу.

Золото в команди Австралії, срібло – у спортсменів з Італії.

Це 51 нагорода України на Параліипіаді в Токіо.

Першого дня Паралімпіади українські спортсмени здобули вісім відзнак. Першу бронзову нагороду Україні принесла фехтувальниця Євгенія БреусДруга медаль — срібна — у плавця Антона Коля. Третя — у фехтувальника Артема МанькаЧетверта нагорода — перша золота — у плавчині Єлизавети Мерешко, а п'ята (бронза) — у плавчині Анни Гонтар (обидві виступали на дистанції 50 метрів вільним стилем). Шоста медаль у фехтувальниці Олени Федоти. Сьома нагорода — у плавця Максима Крипака. Восьма — у плавця Олексія Вірченка

Другого дня в національну скарбничку додалася тільки одна медаль — дев'ята нагорода, друга особиста, у плавчині Єлизавети Мерешко.

Третього змагального дня десяту медаль Україні принесла стрибунка Юлія Павленко. Одинадцяту відзнаку у метанні списа завоював Владислав Білий. Дванадцята медаль — бронзова — у Єгора Дементьєва. Тринадцяту відзнаку везе до Рівного Юлія ІваницькаЧотирнадцята нагорода – у плавчині Катерини ДенисенкоП'ятнадцяту медаль виборола пауерліфтерка Мар'яна Шевчук (золото). Шістнадцята нагорода в активі плавця Сергія КліппераСімнадцяту відзнаку на татамі виборола рівненська дзюдоїстка Наталія НіколайчикПлавець Андрій Трусов на дебютній Паралампіаді здобув срібло (18 медаль). Дев'ятнадцята нагорода у Кирила Геращенка (плавання). На честь Анни Стеценко в Токіо зазвучав Гімн України – золото на дистанції 400 метрів вільним стилем серед жінок (20 медаль). А 21 нагорода, історична для України, – в українських шпажисток, що вибороли срібло командного заліку. Завершальну медаль третього дня, 22 за ліком, виграла легкоатлетка Анастасія Москаленко.

Четвертий день розпочався з бронзової нагороди Івана Мая в настільному тенісі. Ще одну тенісну бронзу завоював Максим Ніколенко. 25 медаль – в активі Романа Данилюка (срібло, штовхання ядра). Наступну нагороду здобув дзюдоїст Руфат Магомедов. 27 медаль – золота – у плавця Євгена БогодайкаЗвання чемпіона й золоту медаль зі світовим рекордом виграв Максим Крипак29 медаль (дзюдо) їде до Рівного – її завоювала Ірина Гусєва30 – золота – медаль в активі Михайла Сербіна, 31 (срібна) – у Віктора Смирнова (обоє виступали на дистанції 100 метрів на спині, клас S11). 32 нагороду виграв плавець Денис Дуброва 33 – у Єлизавети Мерешко. Стала віцечемпіонкою і завоювала срібну медаль Наталія Морквич.

П'ятий день почався зі золота (35 медаль) легкоатлетки Оксани ЗубковськоїДалі золоту нагороду київський веслувальник Роман Полянський. Наступний нагородою потішив рівнянин Олександр Назаренко (дзюдо). 38 нагорода (друга особиста) в активі плавця Андрія ТрусоваНа своїй дебютній Паралімпіаді 39 медаль для України виграла Наталія Олійник«Ювілейна» 40 медаль – у плавця Дениса Остапченка. 41 і 42 нагороди України на Паралімпійських іграх-2020 в Іллі Яременка і Максима Веракси. 43 медаль України  на XVI літніх Паралімпійських іграх виграла Анастасія Мисник (штовхання ядра).

На старті шостого змагального дня срібло завоював уродженець Рівненщини Віктор Дідух (настільний теніс). 45 медаль здобула Ірина Щетник у стрільбі з пневматичної гвинтівки. Тенісистка Марина Литовченко здобула звання чемпіонки Паралімпіади-2020Срібло (47 медаль) здобув стрілець Андрій Дорошенко. 48 медаль (золото) зі світовим рекордом виграв Андрій ТрусовСрібло завоював Михайло Сербін. Ювілейна 50 нагорода в активі Ігоря Цвєтова.