Єлизавета Мерешко виграла другу паралімпійську медаль – дев'яту для України

26 Серпня 2021, 12:16
Єлизавета Мерешко виграла другу паралімпійську медаль – дев'яту для України 1657

29-річна українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула другу особисту медаль Паралімпійських ігор-2020.

Срібло Мерешко у запливі на дистанції 200 метрів комплексним стилем (клас - S6) стало дев'ятою нагородою України, першою медаллю другого змагального дня. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Перед фіналом Мерешко змагалася у кваліфікації разом із ще двома українками - бронзовою призеркою Токіо-2020 Анною Гонтар, а також Анастасією Завалій.

Вийти у фінал змогла лише Мерешко. Проте їй це вдалося з новим світовим паралімпійським рекордом - дистанцію українська спортсменка подолала за 2:56.90 хвилин.

Головною суперницею Мерешко у фіналі була американка Елізабет Маркс. Саме ці дві плавчині були єдиними, хто випливав з часу 3:00.00 хвилин у кваліфікації.

Перші 50 метрів батерфляєм Мерешко програла Маркс, а уже на спині її випередила, хоча поступилася німкені Шотт.

На заключні 50 метрів Мерешко йшла третьою. І хоча на фініші випередила німкеню Шотт, поступилася британці Мейсі Саммерз-Ньютон, побивши світовий рекорд Мерешко.

Це дев'ята нагорода українських спортсменів на Паралімпійських іграх-2020.

Першу бронзову нагороду Україні принесла фехтувальниця Євгенія БреусДруга медаль — срібна — у плавця Антона Коля. Третя — у фехтувальника Артема МанькаЧетверта нагорода — перша золота — у плавчині Єлизавети Мерешко, а п'ята (бронза) — у плавчині Анни Гонтар (обидві виступали на дистанції 50 метрів вільним стилем). Шоста медаль у фехтувальниці Олени Федоти. Сьома нагорода — у плавця Максима Крипака. Восьма — у плавця Олексія Вірченка