Полтавський плавець здобув срібло Паралімпіади в Токіо

25 Серпня 2021, 16:19
Полтавський плавець здобув срібло Паралімпіади в Токіо 2911

Україна здобула чергову медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Її володарем став 20-річний плавець Олексій Вірченко.

Вірченко змагався на дистанції 100 метрів батерфляєм. Це була друга дистанція, у якій змагалися два представники України - окрім Вірченка, у фінал пройшов ще Кирило Гаращенко. Про це повідомляє «Суспільне Спорт».

Претендентом на медаль серед двох українців був саме Вірченко. Кваліфікацію український плавець проплив з другим результатом (56.30 секунди), поступившись лише білорусові Ігарю Бокі. Гаращенко відібрався з останнім часом - 59.82 секунди.

Нав'язати боротьбу білоруському плавцю Вірченко не зміг - той встановив паралімпійський рекорд, пропливши дистанцію за 53.80 секунд. Проте саме українець став другим, випередивши на фініші узбекистанця Іслама Асланова.

Плавання, 100 метрів (батерфляй). Клас - S13

• Ігарь Бокі (Білорусь) - 53.80 секунд
  • Олексій Вірченко (Україна) - 56.16 сек
  • Іслам Асланов (Узбекистан) - 57.12 сек

Це восьма нагорода України на Паралімпійських ігорах у Токіо.

Першу бронзову нагороду Україні принесла фехтувальниця Євгенія БреусДруга медаль — срібна — у плавця Антона Коля. Третя — у фехтувальника Артема МанькаЧетверта нагорода — перша золота — у плавчині Єлизавети Мерешко, а п'ята (бронза) — у плавчині Анни Гонтар (обидві виступали на дистанції 50 метрів вільним стилем). Шоста медаль у фехтувальниці Олени Федоти. Восьма нагорода — у плавця Максима Крипака.