Справжня підтримка вболівальників дає поштовх у побудові потужного футбольного клубу на Рівненщині, — Олексій Хахльов про «Верес»

21 Липня 2021, 12:30
Голова РОАФ Олексій Хахльов 275
Голова РОАФ Олексій Хахльов

Олексій Хахльов — голова Рівненської обласної асоціації футболу громадської спілки «Верес-Рівне». Саме Олексій Володимирович був серед тих, завдяки чиїй ініціативі у 2015-му після п’яти років відсутності у Рівному знову з’явилася команда ПФЛ.

Напередодні старту рівненського «Вереса» в УПЛ Олексій Хахльов розповів про свої взаємини  президентом «Вереса» Іваном Надєїним, як РОАФ  допомагає клубу, які перспективи реконструкції «Авангарду», а також багато іншого. Інтерв'ю з футбольним функціонером оприлюднили на сайті РОАФ.

— Які були емоції після здобуття «Вересом» чемпіонства і виходу в УПЛ?

— Такі події запам’ятовуються на все життя! Найголовніше в такі моменти те, що це почуття радості було з ким розділити – адже велика кількість рівненчан, які стали співвласниками (акціонерами) Народного клубу «Верес», були щасливі та горді за свій «ВЕРЕС»! А для мене особисто було надзвичайно важливим вирішити завдання відродження професійної футбольної команди на Рівненщині у формі акціонерного товариства. Ще в 2015 році, після обрання мене головою Рівненської обласної федерації футболу, таке стратегічне питання було взяте мною до виконання. Щасливий, що вдалося реалізувати мрію рівненських вболівальників!

— Чи варто «Вересу» було поспішати, не маючи належної інфраструктури, заходити вже зараз в УПЛ?

— Є такі питання, які не мають однозначної відповіді. На мою думку, саме широка, непідкупна та справжня підтримка вболівальників надає дієвого імпульсу в побудові потужного футбольного клубу на Рівненщині. Адже це фундамент для ефективного діалогу з владою та предмет зацікавленості для бізнесових структур. Ми знаємо і розуміємо свої обмеження, але сприймаємо їх лише, як можливості для росту. Як це не дивно буде звучати для декого, але скажу – відсутність на сьогодні належної інфраструктури у «Вереса» означає величезний потенціал для розвитку. А це, в свою чергу, є самим основним приваблюючим моментом для інвесторів. Тому поява в найближчому та реальному майбутньому позитивних новин в інфраструктурному контексті однозначно вплине на збільшення попиту та ріст вартості акцій Публічного акціонерного товариства «Рівненський народний клуб «Верес».

— Після приходу у Верес Івана Надєїна Ви поступово відійшли від справ у клубі, чим це було продиктовано, і які зараз у Вас стосунки з Народним клубом?

—  Вважаю наше знайомство з Іваном Надєїним доленосним. Ще в 2018 році ми почали нашу розмову з формату можливого спонсорства. Але згодом Івана Олексійовича зацікавив формат НАРОДНОГО КЛУБУ у формі публічного акціонерного товариства. Через тривалі діалоги ми зрозуміли про наявність спільного бачення та спільних амбіцій у створенні альтернативної моделі функціонування футбольного клубу в українських футбольних реаліях. Криза наших національних футбольних змагань очевидна по головному критерію – низькій кількості вболівальників на стадіоні на домашній грі команди. Люди не особливо хочуть ходити вболівати за чиюсь команду. Тому ми зробили можливість їм стати співвласниками СВОГО клубу та підтримувати СВОЄ! Безумовно це потребує зміни футбольної ментальності через тривалий та довірливий діалог. Але впевнений, що новий президент «Вереса» до цього готовий.

—  В очах багатьох українських вболівальників «Верес» це клуб, який у 2018-му, буцімто, «продав» місце в УПЛ Львову, як гадаєте, чи довго ще за рівненським клубом тягнутиметься цей шлейф?

—  Деякі ситуації потребують хірургічних методів. Проаналізували на той час ситуацію, оцінили перспективи та зрозуміли, що далі краще рухатися окремо. Вважаю, що тоді ми прийняли оптимальне партнерське рішення. Як результат - наразі маємо два потужних представника західноукраїнського футболу у найвищому дивізіоні ФК «Львів» та НК «Верес»!

—  Чи буде для Вас особливим матч з ФК «Львів», і чи будуть якісь матчі особливими?

—  Для мене кожен матч улюбленого клубу особливий – чи товариський, чи кубковий, чи в найвищому дивізіоні. Якщо ж про мрію – то буду чекати перший матч нашого «Вереса» в єврокубках на стадіоні в Рівному. От тоді щиро поритуалимо разом!

—  РОАФ зайняла активну позицію у питанні реконструкції стадіону «Авангард», писала листи до керівництва держави. Нещодавно уряд оголосив про готовність виділити 100 мільйонів на стадіон у Рівному, на Вашу думку, які тепер перспективи?

—  Насамперед, хочу подякувати президенту УАФ Андрію Васильовичу Павелку, який питання реконструкції стадіону «Авангард» у Рівному від початку тримає на особистому контролі та супроводжує всі етапи виконання робіт. Для Рівненщини успішне завершення та відкриття стадіону буде справжнім святом та перемогою здорового глузду над всіма бюрократичними перепонами. Великий заділ для початку робіт було зроблено попереднім міським головою Володимиром Євгеновичем Хомком. Саме він надав цьому процесу незворотній характер. Надзвичайно приємно, що новообраний очільник Рівного Олександр Віталійович Третяк є палким вболівальником «Вереса» та людиною слова. Саме його обіцянка про успішне завершення реконструкції переросла в реальне виділення коштів новою каденцією міських депутатів Рівного. Хочу подякувати також голові Рівненської обласної державної адміністрації Віталію Станіславовичу Ковалю в результативному лобіюванні виділення коштів з державного бюджету.

А якщо нагадати з чого почалося, то ситуація була майже патовою. Адже до 2015 року стадіон «Авангард» належав 5050 Рівненській обласній та міській радам. Моїм першим офіційним листом було звернення до Рівненської обласної ради про передачу 50% частки власності на стадіон «Авангард» на баланс … Рівненської обласної федерації футболу. Мабуть тоді депутати трохи злякалися такої моєї нахабності. І натомість передали свою частку для міської ради. Такий собі «мат в 2 ходи» і ввімкнулося зелене світло. Це створило єдиного власника майнового комплексу та дало можливість запустити процес реконструкції стадіону.

— Що скажете тим, хто говорить, що будівництво стадіону для Рівного це невиправдана розкіш?

—  Невиправдана розкіш – це втратити момент і не повернути «Верес» у Рівне на реконструйований стадіон. Для міського бюджету повна вартість виконання робіт була  б безумовно великим навантаженням. Але на сьогодні є чітке розуміння про реальне співфінансування реконструкції стадіону «Авангард» з обласного та державного бюджетів. Остаточні кошториси та суми будуть відомі після закінчення всього комплексу робіт. Впевнений, що генеральний підрядник фірма «Фіалка» прозвітує за кожну витрачену гривню.

—  Яким чином місцева влада, на Вашу думку, мала б підтримувати «Верес», окрім як будувати стадіон?

—  Дякую за хороше питання. Тут важливий аспект, на якому хочу детально зупинитися. Дискусія про те, чи потрібно виділяти кошти обласного або бюджету територіальної громади на підтримку спортивних клубів (команд) має прихильників різних точок зору. Одні категорично проти, інші впевнені, що ці гроші є запорукою існування спорту. На прикладі взаємодії Публічного акціонерного товариства «Рівненський народний клуб «Верес» та Рівненської міської ради хочу запропонувати змінити підхід так званої фінансової підтримки. Замість простого виділення грошей у безповоротній формі з боку міської влади, варто розглянути зовсім інший варіант. А саме придбання акцій клубу. Це дасть для бюджету громади можливість не просто витратити гроші, а здійснити інвестицію та дати сигнал всім іншим потенційним інвесторам про довіру до «Вереса»! Гроші громади збережені у вигляді цінних паперів, клуб отримав кошти на здійснення поточної діяльності, сторони показали новий ефективний приклад співпраці. А саме головне, що новий акціонер (міська влада) стає співвласником клубу, який зацікавлений в успішному розвитку. Тобто в реальному зростанні вартості як всього пакету, так і своєї частки акцій. Отже, як кажуть по-сучасному – ДУМАЙТЕ!

—  Ви про це говорили під час нещодавньої зустрічі з міським головою Рівного Олександром Третяком?

—  Так, безумовно. Обговорили різні питання розвитку футболу. Приємно відзначити поінформованість та зацікавленість міського голови у всіх аспектах футбольного господарства. Футбольна вертикаль починається від дитини до професійного гравця основного складу команди, від першого дворового майданчика до центрального стадіону міста. Мені спілкування додало оптимізму. Маємо спільну амбіцію прославити наше Рівне і через футбольні успіхи!

—  Президент «Вереса» Іван Надєїн нещодавно в одному з інтерв’ю сказав, що Ви ділитеся з ним своїм футбольним досвідом, даєте йому поради. Якою була остання Ваша порада президенту Вереса?

— Ми маємо постійний діалог. І знаходимо в ньому взаємно цікаві та важливі меседжі. Одною з головних моїх порад в свій час була ініціатива про призначення головним тренером саме Юрія Миколайовича Вірта – як виявилося успішно. А остання мабуть те, що не варто сильно переживати від майбутніх поразок в елітному дивізіоні. Головне ж хочу сказати, що нам повезло з президентом – Іван Олексійович щиро та по-справжньому любить «Верес» Рівне, і я вдячний йому за це!

Коментар
26/07/2021 Неділя
25.07.2021
24.07.2021