Артем Довбик — двічі рекордсмен гри Україна — Швеція: що відомо про футболіста

30 Червня 2021, 10:53
Герой матчу Швеція - Україна Артем Довбик 2743
Герой матчу Швеція - Україна Артем Довбик

Уперше в історії Україна вийшла у чвертьфінал Євро. Героєм матчу, який забив переможний гол, став Артем Довбик.

У грі Довбик установив одразу два своєрідні рекорди. Як пише UA Футбол, Артем відзначився на першій компенсованій до другого овертайму хвилині (120:37). Таким чином, його гол став найпізнішим переможним м'ячем в історії фінальних турнірів Чемпіонату Європи. Довбик перевершив досягнення Мішеля Платіні, яке той встановив у 1984-му році. Тоді легенда збірної Франції забив Португалії на 119-й хвилині (118:53).

Як повідомляє UNN, Артем Довбиу став наймолодшим автором гола в історії України на Євро. Переможний гол збірної України нападник забив у віці 24 років та 9 днів. Він обійшов півзахисника Олександра Зінченка, який відкрив рахунок у матчі зі Швецією у віці 24 років та 196 днів.

BBC узагальнили, що відомо про героя гри Україна-Швеція, який вивів збірну в 1/4 Євро-2020

Артем Довбик ще жодного разу не виходив у старті національної збірної й забив за неї один-єдиний гол, але цей м'яч вже став легендарним і вперше в історії вивів Україну у чвертьфінал Євро.

Артему Довбику кілька днів тому виповнилося 24 роки.

Він народився у Черкасах, де і починав грати у професійний футбол за «Черкаський Дніпро» у 2014 році на позиції нападника.

Виступав також за «Дніпро» з однойменного міста та їздив в оренду у молдовський клуб «Зоря» з міста Бєльці.

А у 2018-2020 роках грав у Данії за команди «Мідтьюлланн» та «Сеннер'юск», із якими вигравав чемпіонат та кубок країни.

Згодом повернувся до України у СК «Дніпро-1», за який і виступає зараз. У минулому чемпіонаті забив за дніпрян шість голів та відзначився одним асистом.

У національну збірну його почали викликати ще з 2017 року, але до 2021 року на полі у жовто-синій формі він так і не з'являвся.

Дебютом за збірну став вихід на заміну на останні 9 хвилин гри проти Казахстану навесні 2021 року (1:1).

Також на заміну він вийшов у другому таймі товариської гри проти Бахрейну, у якій Артем Довбик зміг віддати гольовий пас на Циганкова, що врятувало українців від поразки.

На Євро-2020 він значився у заявці, але жодного разу на полі не з'являвся.

Тож до 1/8 фіналу зі шведами у нього значилося лише дві гри за збірну, 55 хвилин сукупно на полі за ці два виходи на заміну та нуль забитих голів.

Є в біографії Довбика і «волинський слід». Підготовку до сезону 2016/17 футболіст провів у клубі української Прем'єр-ліги «Волинь» (Луцьк), але через заборону на трансферну діяльність для луцького клубу, змушений був покинути команду, повернувшись до «Дніпра», з яким на початку серпня 2016 року підписав новий контракт.