Карантин не завадив «королеві спорту» у Луцьку: яскраві фото найкращих легкоатлетів країни

17 Серпня 2020, 18:59
3234

15-16 серпня в Луцьку відбулися командний чемпіонат України з легкої атлетики, з багатоборств та чемпіонат України з бігу на 10000 метрів. Попри те, що це були перші дорослі національні змагання після тривалої перерви, пов’язаної з впровадженням карантину, а також відсутність додаткової мотивації, якою є можливість виконати норматив на топові міжнародні старти (Всесвітня Атлетика «заморозила» виконання олімпійських нормативів до 1 грудня цього року), на луцькому «Авангарді» легкоатлети показали низку високих результатів, повідомляє Спорт на районі.

Відзначимо результат багатоборки Аліни Шух з Київщини. Вона здобула перемогу з особистим рекордом – 6386 очок. В окремих видах Аліна показала такі результати, що якби вона виступала і в них на цьому командному чемпіонаті, то виборола б ще чотири призових місця – золото у висоті (1.91), срібло у списі (53.64), бронзу в ядрі (13.94) та довжині (6.14).

Порадувала метальниця молота з Волині Ірина Климець. Результат 73.01, якби зараз зараховувалися нормативи на Токіо, був би підтвердженням її олімпійської перепустки.

На стометрівці у чоловіків тріумфував Олександр Соколов з Миколаївщини (10,34). У красивій боротьбі він випередив Сергія Смелика з Донеччини (10,55), Станіслава Коваленка з Дніпропетровщини (10,60), волинянина Еріка Кострицю (10,60) та буковинця Еміля Ібрагімова (10,61). З бігу на 200 метрів також у серйозній конкуренції Смелик взяв у Соколова реванш (20,73 проти 20,78).

У найсильнішому забігу на 400 метрів у напруженій боротьбі перемогла Вікторія Ткачук з Донецької області (51,85). Другою тут стала дніпрянка Анна Рижикова (52,03), третьою – Катерина Климюк з Запоріжжя (52,05).

У командному заліку в чемпіонаті України з бігу на 10000 метрів першою стала збірна Донеччини. В спринті та стрибках найкращими стали кияни, в видах витривалості та багатоборствах – збірна Київщини, в метаннях – збірна Черкаської області.

Головний тренер збірної України з легкої атлетики Вячеслав Тиртишник розповів сайту ФЛАУ, 29-30 серпня в Луцьку відбудеться головний чемпіонат України. Це буде відбір на основний міжнародний старт сезону – чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій. Його заплановано на 19-20 вересня в Румунії. Наразі Румунія закрила свої кордони для в’їзду громадян України. Але у ФЛАУ сподіваються, що за місяць, що залишається до старту змагань, ситуація зміниться.

Місто Клуж-Напока, в якому відбуватиметься чемпіонат, знаходиться поруч з українським кордоном.