«Кардинал-Рівне» посів те місце, якому відповідав рівень гри команди», – головний тренер Ігор Москвичов

04 Червня 2020, 15:05
1047

Головний тренер «Кардинала-Рівне» Ігор Москвичов підбив підсумки сезону у Favbet Екстра-лізі.

Про результати й плани тренер поділився з пресслужбою Асоціації футзалу України.

– Як оціните рішення Асоціації футзалу України щодо завершення сезону у Favbet Екстра-лізі та розподілу місць згідно з результатами регулярного чемпіонату?

– Коли є незавершені справи, а у нинішній ситуації я маю на увазі сезон, – це завжди погано. Є регламент чемпіонату, тобто певні норми, яких ми маємо дотримуватися. Однак, коронавірусу теж ніхто не чекав. Зрештою, маємо те, що маємо. Загалом, рішення є логічним. Далі чемпіонат було продовжувати доволі важко. Тут питання і у постійних тестуваннях щодо наявності COVID-19. Це дуже дорога процедура. Те, що «Продексім» став чемпіоном – це абсолютно заслужено. Команда продемонструвала лідерські якості та заробила гандикап. Тим не менш, як на мене, варто було вважати чемпіонат незіграним, оскільки ми так і не змогли дограти решту матчів. Всі будують різні плани. Хтось прагне додати саме у матчах другого етапу. Однак, розумію, що у такій ситуації взагалі важко приймати рішення, адже частина команд хочуть грати далі, а інші бажають завершити чемпіонат.

– «Кардинал-Рівне» став першою командою з ТОР-6, яка офіційно пішла у відпустку. Чому було прийняли таке рішення та коли плануєте відновлювати тренування після паузи?

– На час карантину ми розписали план для гравців з індивідуальними завданнями. Спочатку він був сформований до 4 квітня. 5-6 квітня ми чекали на розуміння ситуації щодо подовження карантину, і футзалісти отримали завдання на решту часу. Це тривало до того дня, коли АФУ ухвалила рішення про завершення чемпіонату. Загалом ми стали першою командою, яка пішла у відпустку, оскільки просто не маємо змоги тренуватися у залі. Це наша головна проблема. Окрім того, потрібно з’ясувати й дати старту нового сезону. Це також допоможе у розумінні ситуації щодо початку підготовки до нового сезону. Все ж, сподіваюся, що вона проходитиме у нашому залі.

– Як загалом оціните результат у Favbet Екстра-лізі для команди?

– У Favbet Екстра-лізі «Кардинал-Рівне» посів те місце, якому відповідав рівень гри команди. Було б несправедливо, якби ми розташувалися нижче або вище. Загалом, і до того як я очолив команду, і після були як вдалі, так і невдалі матчі за нашої участі. Коли я прийшов до команди – було поставлене завдання щодо споглядання у майбутнє. Тобто, ми вже робили певні напрацювання на наступний сезон. Перед початком чемпіонату озвучувалася мета щодо боротьби за більш високі позиції, а потім вона змінилася на завдання, яке я озвучив раніше, оскільки наздогнати той-таки «ІнБев» було важкувато. Загалом, якби не коронавірус, то період перебудови команди минув би швидше. Натомість, у зв’язку з цією ситуацією ми відкотилися на кілька кроків назад.

– Якщо виїзний матч чемпіонату з «ХІТом» став найгіршим для команди, то який поєдинок можете назвати найкращим?

– Тут відзначу також поєдинок з киянами. Однак, зупиню свій вибір на рівненському матчі у рамках Кубка України. Як на мене, саме у цій зустрічі найкраще виходило втілювати на паркеті те, що ми планували заздалегідь. З «Продексімом» також вдалося здобути непоганий результат – 2:2. Поєдинок чимось був схожим. Однак, щодо якості футзалу – перевагу віддам матчу з «ХІТом».

– Коли Ви очолили команду, майже одразу поставили питання щодо позиції воротаря. На місце першого номера «Кардинал-Рівне» орендував у «Продексіма» Іллю Бакінського. Чи лишилися задоволеними його діями?

– Так, я лишився задоволеним. Незважаючи на те, що він молодий кіпер, однак, своїм досвідом Ілля допомагав іншим нашим воротарям – Владиславу Масалову й Олександру Дяченку. Загалом скажу, що в Іллі Бакінського були декілька провальних матчів, але, водночас, він багато разів рятував команду та своїми діями допомагав нам набирати очки.

– Чи плануєте його залишити у складі команди й на наступний сезон?

– Ілля має контракт у «Продексімі». Звичайно, якщо ми матимемо змогу, я б з радістю залишив його у «Кардиналі-Рівне» і на наступний сезон. У складі херсонців продовжують грати і Ципун, і Савенко. Тож, якщо буде можливість, ми проведемо перемовини з керівництвом «Продексіма» щодо подовження орендної угоди.

– Питання щодо найближчого резерву. Команда «Кардинал-ДЮСШ №4» вже другий рік поспіль посідає третю сходинку в Юнацькій Екстра-лізі. Чи дивитеся в якості майбутньої перспективи у її бік?

– Звичайно, відвідую кожний домашній матч «Кардинала-ДЮСШ №4». Спілкуюся з наставником команди. Трьох її виконавців ми залучаємо до тренувальнь з основою. Головне – максимально відповідально ставитися до тренувального та ігрового процесів. Інколи молоді гравці думають: якщо вони тренуються з основою, то на заняттях з командою ЮЕЛ не потрібно викладатися на всі сто відсотків. Загалом, слідкуємо за хлопцями і цінуємо прогрес футзалістів та успіхи тренера в його роботі.

– Те, що двоє гравців «Кардинала-ДЮСШ №4» отримують регулярні виклики до юнацької збірної України прискорює їхній розвиток для того, аби здобувати досвід і розвиватися та у майбутньому отримувати шанси на рівні Favbet Екстра-ліги?

– Тренування з основою – це важливий досвід для хлопців. Однак, головне – це ігрова практика: як міжнародний досвід у складі збірної України, так і матчі ЮЕЛ. Такий досвід помножений на професіоналізм та кропітку працю дозволить їм у майбутньому отримати свій шанси і у Favbet Екстра-лізі.

– Ви є одним з найкращих бомбардирів в історії українського футзалу. Зважаючи на те, як розвивається цей вид спорту, як вважаєте, коли було складніше: забивати за часів Вашої кар’єри гравця або за нинішніх реалій?

– Не буду якось себе возвеличувати. Вважаю, що раніше забивати було простіше. На початку моєї кар’єри футзал лише ставав на ноги. Більшість людей приходили у цей вид спорту з футболу. Тобто, бомбардирам було досить просто адаптуватися. Є ворота та м’яч: ти маєш забивати як на полі, так і на паркеті. Воротарям призвичаїтися до паркету було досить складно. На початку моєї кар’єри ця позиція була досить слабкою. Не можна сказати, що воротарів не було. Однак, вони багато падали та лягали. Тобто, використовували футбольні елементи. Досить часто це полегшувало завдання щодо забиття голів. Пізніше з’явилася досить непогана воротарська школа. Взагалі, вважаю, що наші голкіпери є одними з найкращих в Європі. Корнєєв, Попов, Сухомлинов, Іваняк, Ципун, Зозуля, Литвиненко – це ті, кого так одразу згадуєш. Тут є і люди, які починали грати ще у 1990-х, і ті, хто й зараз перебуває на провідних ролях. Воротарська позиція є однією з найсильніших в українському футзалі. Саме тому, за нинішніх реалій забивати набагато складніше.

– Як компенсуєте відсутність футзалу в Україні: дивитеся якісь архівні матчі або плей-офф чемпіонату Білорусі?

– У березні-квітні передивився багато матчів. Серед них була кінцівка регулярного чемпіонату у Білорусі та вже згадані архівні поєдинки. Зараз взяв невеличку паузу. Було багато вільного часу і я передивився велику кількість поєдинків. Трохи перенаситився цими відео. Зараз хочеться шукати щось нове, щоб урізноманітнювати тренувальний процес. Тим не менш, до старту нового сезону ще залишається багато часу, аби зайвий раз проаналізувати все необхідне для плідної роботи.

– Якби Ви могли додати до складу своєї команди одного українського футзаліста – хто б ним став?

– Ним би став Михайло Волянюк.

 

Читайте також:

«Футзал – це моє життя», – Олександр Бондар розповів про кар'єру в Польщі і нове запрошення до Рівного 

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024