стрічка

Або йду далі, або сходжу з цієї дороги, – Яна Беломоіна про тренування, травми й амбіції

25 Травня 2020, 13:36
2227 Джерело: JAN KASL / RED BULL CONTENT POOL

Волинянка Яна Боломоіна – Чемпіонка світу та Європи, учасниця двох Олімпійських Ігор. Загалом велосипедистку можна назвати успішною.

Однак останні кілька років не можна назвати найлегшими в кар’єрі Яни Беломоіної: за два роки їй зробили три операції, через травми велосипедистці довелося пропускати важливі гонки, а процес відновлення ніяк не вдавалося довести до кінця. Про процес відновлення, психологічні травми та плани Яна Беломоіна розповіла порталу «Bike&Me».

Чорна смуга, як називає цей період сама Яна, розпочалася після успішного 2017 року. Тоді Беломоіна впала на гонці Чемпіонату світу, отримавши струс мозку. Повернувшись до України, велосипедистка знову впала та зламала стегно – лікарі застерігали, що не зможе крутити педалі найближчі пів року.

«Період відновлення від перелому стегна виявився дуже складним і болісним, довгий час я ходила на милицях. Та прагнення повернутися на старт було настільки великим, що попри милиці я ходила в тренажерний зал, басейн і крутила педалі на велотренажері», – згадує Яна.

Через наявні проблеми Яна пропустила перший етап Кубка світу в 2018 році, а під час наступної гонки вона вже перебувала на стартовій лінії. Повернення вийшло вражальним: друге місце на етапі в німецькому Альбштадті.


 

Утім тоді ж у велосипедистки виник великий психологічний бар’єр: вона боялася виступати на повну, їй доводилося психологічно боротися з власними страхами.

«У мене виник страх падінь, адже біль я відчувала весь рік, допоки не витягнули пластину зі стегна. У мене постійно виникали думки в голові: «А що буде, якщо я знову впаду?», «А що буде, якщо я ризикую й катаюся, хоча лікарі казали мені пів року не повертатися до активних тренувань?» Я проганяла ці запитання, намагалася думати лише про хороше, однак погані думки час від часу поверталися. У той період мені допомогли рідні й друзі, які вірили в мене. Мій чоловік Максим завжди був поруч зі мною, не дозволяв сумніватися в собі, і ця підтримка повертала віру й проганяла страх», – каже Яна Беломоіна.


 

Повністю побороти страх виявилося ще складнішим завданням. Однак, як пояснює Яна, по-іншому не можливо змагатися на найвищому рівні. Ба більше, у велоспорті.

«Я зрозуміла одне: або йду далі, або сходжу з цієї дороги. Нелегких періодів і травм попереду ще може бути багато, найважливіше вміти справлятися з ними. Кожна травма — це виклик, який загартовує тебе. Одна з основних проблем у жінок — страх. У MTB це особливо відчутно, зважаючи на специфіку спорту — технічний і небезпечний вид. Тож єдиний вихід, який існує, — працювати над технічними навичками й проганяти страх», – підсумовє Беломоіна.

У 2019 році Яна Беломоіна повернулася на подіум чемпіонату Європи, де виграла срібло, а також двічі фінішувала на подіумі етапів Кубка світу. 

Сезон 2020 року маунтинбайкерка розпочала в Іспанії, однак після двох перших стартів усі наступні заплановані гонки відтермінували: рестарт сезону відбудеться аж на початку вересня.

Через пандемію коронавірусу Яна Беломоіна самоізолювалася в Словаччині, де продовжує тренування.

Коментар
05/07/2022 Понеділок
04.07.2022
03.07.2022
02.07.2022